Web Tasarım-Yazılım Çözümleri

Web tasarım-yazılım çözümleri denildiği zaman ilk akla gelen internet sitesi gelse de bu durum çok geniş bir alanı kapsamaktadır.

Sizde şuan da bu sayfayı okuyorsanız muhtemelen bir internet sitesine ihtiyacınız olduğu için buradasınız. O zaman ilk olarak sizlere soru soralım:

Web Tasarım-Yazılım İhtiyacınız Nedir?

  • Kurumsal bir internet sitesine mi ihtiyacınız var?
  • Ürünlerinizi sergilemek mi istiyorsunuz?
  • İnternet üzerinden satış mı yapmak istiyorsunuz?
  • Tekliflerinizi yönetmek için kullanışlı bir yazılım mı arıyorsunuz?
  • Üretiminizi kolaylaştıracak bir internet yazılımına mı ihtiyacınız var?
  • Ürün stok takibi yapabileceğiniz online bir yazılım mı lazım?
  • Cari kayıtlarınızı kontrol edeceğinizi bir sisteme mi ihtiyacınız var?

Yukarıda ki sorular sadece web-yazılım ihityacı duyan firmalardan ortalama %60 lık dilimini kapsamaktadır. Ülkemizde e-ticaret sitesi yapan, hizmet veren kuruluşların her birinin web sitesi varken bu oran çok garip gelmiş olabilir.

Merakımızı giderecek bir örnek yok mu dediğinizi duyar gibiyiz. Bugün Alışveriş merkezlerine gidip alışveriş yapmayan, restorantlarda yemek yemeyen hemen hemen hiç yoktur diyebiliriz.

Restorantlarda barkod okutarak menüye ulaştığınız sistemde bir bulut web yazılım hizmetidir. Restorantların sahip olduğu sisteme ürünlerinin görsellerini yükledikleri, yemekleri isimlendirdikleri bir yazılım mevcuttur. Hatta bazıları fiyat kullanırken bazıları fiyat gösterimi yapmazlar. Fiyatların değişkenlik gösterdiği zamanlarda restorantların kullanmış olduğu menü çok kullanışlı olmaz, çünkü her fiyat değişikliği yeni menü yada menüye yapıştırılacak bir etiket demektir. Zaman ve bütçe maliyetinden kurtulmak için online menü sistemi kullanırlar.

Alışveriş yaptığımız mağazalar? Siz ödeme yaparken işlem yapan kasiyerlerin kullandıkları yazılımlar her ne kadar masaüstü programı gibi olsa da arka planda "web servisleri" olarak adlandırdığımız sistemle çalışmaktadır. Yoksa stok bilgisini fiyat bilgisini size nasıl sunabilirlerdi.

MFC Teknoloji® | Akıllı Web Sistemleri ile hazırlanmıştır.